Sedamdeset dvoje najboljih učenika iz užičkih porodica lošijeg materijalnog stanja letovaće besplatno i ove godine u Bečićima, u objektu kojim gazduje ustanova Dečje odmaralište „Zlatibor“ iz Užica.

Odluku o tome usvojila je nedavno Skupština grada, a za tu namenu, kao i prošle godine, izdvojeno je 1,4 miliona dinara iz gradskog budžeta.

Istakavši da grad drugi put organizuje letovanje učenika iz socijalno ugroženih porodica, Branko Gavrilović, član Gradskog veća, naveo je da će, zbog prošlogodišnjih primedaba, uskoro biti utvrđen pravilnik kojim će biti definisani kriterijumi za odabir dece.

– Osnovni kriterijumi biće socijalni status porodica i uspeh dece u osnovnoj ili srednjoj školi – rekao je Gavrilović i dodao da će biti ravnomerno zastupljeni učenici iz svih užičkih škola, a da će u proceduri odabira učestvovati Centar za socijalni rad, škole i gradska uprava.

Direktor odmarališta u Bečićima Vladan Cuparić istakao je da će deca otputovati 5. jula u objekat koji je tokom protekle tri godine renoviran.

– Renovirali smo svih 36 soba sa kupatilima. Kupljen je novi nameštaj, zamenjen je veći deo stolarije, delimično je renoviran i restoranski deo, a do početka sezone biće završena i nova fasada – istakao je Cuparić i dodao da će u tom odmaralištu letovati i učenici iz Nove Varoši i Bajine Bašte, čije su porodice takođe u teškom materijalnom stanju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari