"Čukarica (u)staje": Održano 15 minuta tišine i protestna šetnja do Sajma 1Foto: N1

Stanovnici Čukarice i Rakovice završili su večeras protestnu šetnju kod Sajma i saobraćaj je u tom delu grada normalizovan.

Građani sa Vidikovca su nešto posle 14 časova krenuli u protestnu šetnju preko Žarkova i Padine do Ada mola, gde su im se priključili stanovnici Banovog brda.

Kod Ada mola petnaestominutnom tišinom odali su poštu poginulima u Novom Sadu, a zatim su pešačili do Sajma.

U Bulevaru vojvode Mišića, dok su prolazili pored natpisa Srpska napredna stranka, vikali su: „Izdali ste Srbiju“.

Protest je obezbeđivala policija.

Učesnici protesta „Čukarica (u)staje“ danas su, posle odavanja počasti poginulima u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu petnaestominutnom tišinom, krenuli ka Sajmu.

Stanovnici Vidikovca, Žarkova, Padine i Banovog brda tokom petnaestominutne tišine držali su upaljen svetla na mobilnim telefonima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari