Gradski odbor Demokratske stranke u Subotici uputio je otvoreno pismo Ištvanu Pastoru, predsedniku Saveza vojvođanskih Mađara, sa zahtevom da se predsednik stranke izjasni o navodima koje je na lokalnoj televiziji izneo predsednik Gradskog odbora SVM-a Jene Maglai, a u kojima tvrdi da je gradska vlast u Subotici, u kojoj participira i SVM, „katastrofalna, neodgovorna i primer rasipništva i političke bahatosti, da vlada raspad sistema i korupcija, da kadrovi SVM-a u lokalnoj samoupravi besposličare, a da bez SVM-a vlast ne bi bila kvalitetna kao što je sada.


Predsednik GO SVM je izneo stav SVM-a da ova stranka neće biti faktor destabilizacije lokalne vlasti, ali da SVM neće još dugo trpeti ovu situaciju, pa će se „ili nešto promeniti ili će se koalicija raspasti“, navodi se pismu DS.

Maglai je naveo i da „nije perspektiva da u Suboticu dođu strani investitori“ već da „domaći ljudi treba da ulažu u ovaj grad“, ali da bi trebalo da se otvori „više hiljada radnih mesta za Subotičane“.

Zbog navedenog, Gradski odbor Demokratske stranke pita predsednika SVM-a „da li su ovo stavovi Saveza vojvođanskih Mađara ili je u pitanju privatno (a kontradiktorno i paušalno) ocenjivanje gospodina Maglaija“.

– Gradski odbor DS-a u Subotici smatra da je saradnja sa predstavnicima SVM-a u gradskoj vlasti korektna i konstruktivna i da su izjave gospodina Maglaija neutemeljene i veoma tendenciozne, a takođe GO Demokratske stranke konstantno pruža ruku saradnje SVM-u, ali više ne želi da toleriše ovakav odnos pojedinih čelnika Saveza vojvođanskih Mađara koji bi da budu u lokalnoj vlasti, a da se ponašaju kao opozicija. Zbog svega navedenog tražimo od Ištvana Pastora da se izjasni da li Savez vojvođanskih Mađara podržava izrečene stavove Jenea Maglaija, predsednika Gradskog odbora SVM-a, navodi se u otvorenom pismu subotičkog DS.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari