Simboličnom predajom ključeva grada, dosadašnji gradonačelnik Subotice Saša Vučinićpredao je i dužnost vođenja grada novom gradonačelniku Modestu Duliću.
Saša Vučinićje podsetio na ono što je iza sebe ostavio nakon četiri godine gradonačelnikovanja, te da između ostalog grad koji je u vreme njegovog stupanja na dužnost bio bez industrijske zone, danas ima više od dva miliona kvadratnih metara infrastrukturno uređenog prostora za nove investicije. Vučinićje pomenuo i izgradnju novog bazena, završetak prečistača, šetališta, asfalt u mnogim ulicama…
Novi gradonačelnik Modest Dulić izrazio je sa svoje strane spremnost da sa istom energijom nastavi aktivnosti na razvoju grada, ali i podsetio na činjenicu da je Subotica sada opozicioni grad, kao i da su pokrajinski fondovi presušili, ali da će novo rukovodstvo i u takvim, promenjenim okolnostima istrajati u naporima da Subotica postane još napredniji grad.
– Postoje predispozicije za dalji razvoj, i upravo će to biti imperativ naših aktivnosti. Ostanak sadašnjih i pronalaženje novih ulagača među renomiranim svetskim firmama, dalji rad na ponovnoj industrijalizaciji Subotice, širenje industrijskih zona i njihovo infrastrukturno opremanje, promena poreske politike koja će omogućiti da našim malim i srednjim poduzećima lokalna samouprava bude servis, kao i daljnje komunalno opremanje grada jesu prioriteti – najavio je Dulić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


