Mandatar za sastav nove crnogorske vlade Milo Đukanović zatražio je ostavke svih funkcionera koje imenuje vlada, što ne znači da će svi biti zamenjeni. Svi će do formiranja vlade raditi svoj posao, a kada budu imenovani novi ministri, biće odlučeno da li će dosadašnji funkcioneri i nameštenici ostati ili ne, objavio je juče podgorički list Pobjeda.
List navodi da se tom zahtevu mora povinovati oko 500 zamenika i pomoćnika ministara, direktora vladinih agencija i javnih preduzeća, kao i predstavnika vlade u akcionarskim društvima. Ako se njihov rad oceni uspešnim, ostaće na istim funkcijama. Dodaje se da „niko nije imun ni zaštićen“.
Doživljaj je nekih ljudi u vlasti da je dovoljno promeniti premijera, otišao Igor, došao Milo, i da će biti promenjeno nekoliko ministara. Ne. Idemo po dubini. Ako smo na prvom mestu vlade napravili promenu, i ako smo među ministrima krenuli u promene, logično je da to ide po dubini, prenela je Pobjeda objašnjenje svog neimenovanog sagovornika. Kao suštinski razlog za kadrovsku obnovu navode se rezultati parlamentarnih izbora, koji su održani 14. oktobra, a koji se tumače kao zahtev građana za radikalnije personalne promene.
Mandatar Đukanović i predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić su se nedavno, kako je ranije saopšteno, dogovorili o potrebi „kadrovske revizije“ na svim nivoima vlasti u Crnoj Gori. Skupština Crne Gore, prema najavama, treba 3. decembra da počne raspravu o programu i sastavu nove Vlade Crne Gore, na čijem čelu će ponovo biti Milo Đukanović, koji je tu funkciju obavljao u više mandata u protekle dve decenije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


