Španski predstavnici u Ligi šampiona su svoje mečeve 2. kola Primere odigrali u subotu i zabeležili mahom očekivane rezultate.

U Barseloni na stadionu Munisipal, Real Madrid je savladao bez preteranih teškoća domaći Espanjol (3:0).

Meč je obeležio mladi Granero kome je trener Manuel Pelegrini prvi put ove sezone ukazao šansu od početka. Napadač je oberučke iskoristio i sa golom krajem prvog poluvremena doveo „kraljevski klub“ u vođstvo.

Do kraja susreta u listu strelaca upisali su se još Guti golom u 77. i Kristijano Ronaldo u 90 minutu susreta.

Ovom pobedom ponos Iberije, je pokazao da se kipa ukomponovala tačno na vreme, pred start Lige šampiona.

Ni klub iz prestonice Katalonije nije dozvolio sebi luksuz gubitka bodova na startu. Barselona je savladala Hetafe u gostima (2:0), i od početka šampionata zaposela prvo mesto na tabeli. Golove za Katalonce postiglu su Zlatan Ibrahimović i Lajonel Mesi koji je susret započeo na klupi.

Protesti u Madridu

Navijači Atletiko Madrida protestovali su ispred stadiona Visente Kalderon pred početak meča sa Rasingom (1:1). Nezadovoljni politikom kluba, koja i pored ugromnih ulaganja nikako ne uspeva da vrati stari sjaj ekipi, tifozi su tražili ostavke vlasnika Hesusa Marina i predsednika kluba Enrikea Eresea Frente Atletiko kako je naziv navijača „jorgandžija“ najvaljuje još protesta ukoliko oni ne ne napusti tim.