Član požarevačkog DSS-a, Saša Isaković, u sredu je dobio člansku kartu Srpske napredne stranke i tako zvanično postao njen član. On je pristupnicu podneo u Mesnom odboru SNS-a «Vasa Pelagić» još pre parlamentarnih izbora, a sada je ona i zvanično verifikovana.
«Razlog mog odlaska iz DSS-a jeste taj što se nisam slagao sa njenom politikom i sa delovanjem njenog predsednika Vojislava Koštunice. Postao sam član SNS-a jer sam u njenom programu prepoznao ciljeve i vrednosti koji su mi bliski», kazao je Isaković. On je izrazio nadu da će vojim radom i iskustvom doprineti daljem uspehu Srpske napredne stranke. U vreme režima Slobodana Miloševića, Isaković je bio član SPO-a, da bi kasnije prešao u Demokratsku stranku. Nakon petooktobarskih promena postao je član Građanskog saveza, a kasnije DSS-a. Kako smo nezvanično saznali, postoji mogućnost da Isaković postane direktor Direkcije za izgradnju, u kojoj je već godinama zaposlen, a ranije je već bio na njenom čelu. Trenutni direktor ovog javnog preduzeća je Slavko Živković, kadar URS-a. Iako su naprednjaci u Požarevcu trenutno u vladajućoj koaliciji sa ovom strankom, oni planiraju da s njom raskinu saradnju, kao što se već radi u nekm gradovima u Srbiji. To znači da će ih smeniti sa čelnih mesta na kojem se, osim Živkovića, nalazi i Davorka Mitrović, direktor Turističke organizacije. Osim sa direktorskih, članovi URS-a trebalo bi da se smene i u Gradskom veću i u upravnim i nadzornim odborima požarevačkih javnih preduzeća i ustanova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


