U Požarevcu je prošle srede pre podne iscurela nafta iz kombija beogradskih registracija, što je izazvalo veliku paniku među građanima, jer je postojala opasnost od izbijanja požara. Ovaj incident desio se oko 10 sati, na Trgu Radomira Vujovića, ispred kafea «Mondo» i filijale PIO fonda.
Prema pričama očevidaca, nafta je iscurela iz parkiranog belog kombija beogradskih registracija. – Kada je vozač pokrenuo vozilo i otišao u pravcu Beograda, na tom mestu videli smo veliku količinu iscurele nafte, koja se sve više širila. Pošto smo se uplašili da zbog visoke temperature ili nekog bačenog pikavca ne izbije požar, odmah smo obavestili vatrogasce i policiju – pričaju neki od očevidaca. Na lice mesta ubrzo je pristigla vatrogasna i ekipa požarevačkog Komunalnog preduzeća, koji su hemijskim sredstvima i peskom neutralisali iscurelu naftu, kako bi sprečila njeno zapaljenje. U toku je policijska potraga za vozačem belog kombija, koji bi trebalo da pojasni kako je došlo do curenja nafte. – Neće biti problem da se pronađe ovaj vozač, jer se preko puta mesta incidenta nalazi filijala banke Inteza, koja na ulazu ima sigurnosne kamere. Sigurni smo da će se na tim snimcima naći i beogradski kombi, sa koga ćemo očitovati njegove registarske brojeve – kažu u istrazi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


