„Dobrobit Srbije je prioritet za Srpsku naprednu stanku, istakao je na sednici Glavnog odbora SNS održanoj u Požarevcu, predsednik te partije i premijer Srbije Aleksandar Vučić i poručio da za one koji to ne shvataju nema i neće biti mesta u stranci.

Osnovne teme sastanka bile su vezane za rad republičkih organa i lokalnih samouprava, kao i funkcionisanje stranke u narednom periodu. Pred prepunom salom požarevačkog Centra za kulturu, Vučić je poručio i da zbog velikih problema u kojima se država nalazi ne može dovoljno da se posveti stranci i pozvao sve članove SNS na posvećenost i odgovornost kao i da „ne troše vreme i energiju na lične sujete, unutarstranačke sukobe, već da rade u interesu građana i Srbije“. Rekao je i da, ukoliko stranka na narednim izborima ne dobije poverenje građana, on više neće biti njen predsednik. Najavljujući promene u Glavnom odboru, Vučić je izjavio „da će doći ljudi koji imaju više energije“.

Govoreći o radu Vlade, premijer je istakao da je do sada dosta toga učinjeno, i da su doneti novi, važni zakoni koji predstavljaju temelj za promene u Srbiji koje je pozdravio ceo svet. Vučić je rekao da u Srbiji mora da se završi proces pravljenja tržišta i konkurencije, kao i da u budućnosti sledi reforma javne uprave. Osnovni cilj reformi je da Srbija iz njih izađe snažnija i zdravija. Međutim, kao veliki razlog za nezadovoljstvo istakao je to što još nije došlo do promene svesti što, kako je rekao, naprednjaci nisu uspeli da to promene ni u sopstvenim redovima.

Ocenjujući rad naprednjaka u lokalnim samoupravama, rekao je da mu je poznato kako se i šta radi u lokalnim samoupravama i da „niko ne bi trebao da se iznenadi kada se za one koji su se ogrešili o moral ili zakon otvori pitanje partijske ili krivične odgovornosti“. -U analizi rada video sam da su se mnogi trudili i želeli da pokažu znanje i volju, da urade više nego što su radili … Tamo gde smo uspeli da obezbedimo više posla za ljude, tu smo napravili ozbiljan rezultat. Ovako, i ja se plašim da nisam siguran šta bih za vas rekao koji je vaš rezultat. Kada sam čitao izveštaj video sam bezbroj aktivnosti, ali ne i rezultate. Video sam šta su sve ljudi radili i koliko, ali nisam video rezultate, rekao je Vučić.

– Molim vas da se presaberete. Pogledajte šta je ostalo iza vas, šta ostavljate svojim gradovima i opštinama. U svakom trenutku razmišljajte i imajte u vidu da je moguće da se stvari promene“, rekao je. „Članstvo u SNS u Kovinu isključeno je iz partije, jer ništa nisu uradili, a stranci ne treba tih dvadesetak ljudi bez ikakvog rezultata“.

On je primetio da su se u SNS mnogi učlanili imajući na umu mogućnost da ostvare sopstvene ciljeve lukrativne, a ne da nešto učine u interesu države. „Naravno, i kod nas ima onih koji su u stranku ušli imajući na umu mogućnost da ostvare sopstvene ciljeve lukrativne, a ne da nešto učine u interesu države. Što se tih tiče, ne znam koliko su do nsada uspeli da ostvare, ali nemojte da budete iznenađeni reakcijom države na sve ono što mnogi misle da se odigrava pod velom tajne zato što je daleko od Beograda“.

SNS je najbolja politička snaga u Srbiji zato što je uvek bila samokritična, umela da gleda u budućnost i da građane stavi ispred stranačkih interesa“, zaključio je Vučić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari