"Još jedna režimska kontrola nad Medicinskim fakultetom sprovedena u delo": Studenti o izboru dekanke 1Foto. V. A./Danas

„Još jedna režimska kontrola nad Medicinskim fakultetom sprovedena je u delo“, saopštili su studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu, reagujući da izbor nove dekanke te visokoškolske ustanove.

 

 

„Za dekanu fakulteta izabrana je Milica Bajčetić, zajedno sa svojim ćaci prodekanskim timom,i to Milene Todorović Balint, supruge ministra nauke, Marije Zdravković, poslanice SNS-a, kao i Aleksandra Milovanovića, Petra Svorcana i Aleksandre Kezić“, napisali su studenti na nalogu Medicinski fakultet u blokadi.

 

Podsećaju da je kandidatura profesorke Vesne Bjegović odbijena, iako je rektor Vladan Đokić upozorio da je takva odluka nezakonita, te da je profesorka Bjegović imala  podršku 22 katedre, dok je Milica Bajčetić dobila podršku svega šest katedri.

„Podsećamo i da je brojanje glasova bilo tajno, u zatvorenoj prostoriji, uz prisustvo lica kojima je očigledno mesto na splavovima, a ne u dekanatu. Pitamo, ako se ignoriše volja većine, ako se konstantno sprovode nezakonite radnje, čiji je onda ovo fakultet, gde je njegova budućnost“, naveli su studenti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari