Ministarka Đurđević Stamenkovski najavila ulaganja u ustanove socijalne zaštite 1Foto: Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja/Katarina Mihajlović

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski najavila je danas, na sastanku sa predstavnicima ustanova socijalne zaštite iz cele Srbije, da će ove godine prioritet biti ulaganje u tu oblast.

Kako se navodi u saopštenju ministarstva, cilj je da se donosu  strateške odluke delovanja u sistemu socijalne zaštite u 2026. godini.

Sastanku su prisustvovali direktori gerontoloških centara, domova za odrasla lica, za lica ometena u razvoju, predstavnici centara za socijalni rad sa domskim odeljenjima, kao i pravnici i šefovi računovodstva.

Govoreći o kvalitetu usluga u gerontološkim centrima, Đurđević je istakla da je neophodno da se unapredi infrastruktura ustanova, kao i da se kroz različite projekte omogući pružanje još kvalitetnijih usluga za sve korisnike.

„Briga o starima je dokaz da smo humano i solidarno društvo, koje ceni ono što su nam najstariji zaveštali i ostavili kao rezultat višedecenijskog truda i rada“, navela je ministarka.

Kada su u pitanju ustanove za zaštitu dece sa smetnjama u razvoju i invaliditetom, ona je istakla da je transformacija postojećih ustanova i adaptacija novih prioritet rada za ovu godinu.

“Želimo da ovoj deci omogućimo više prostora i da im pružimo bolji kvalitet usluga”, dodala je ona.

Ministarka je podsetila da je Ministarstvo kojim rukovodi u ovoj godini obezbedilo 44 milijarde za roditeljski dodatak za novorođenu decu, kao i da je u 2025. godini ukupno isplatilo 137 milijardi za podršku porodicama.

„To pokazuje sistemski odnos prema demografskim izazovima, zaštiti materinstva, roditeljstva i brigu o našim najmlađima. To je Srbija koja čuva, poštuje i brine. To je Srbija koja je bliža ljudima“, zaključila je Đurđević Stamenkovski.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari