Ministarka Đurđević Stamenkovski: Srbija ove godine dobija Zakon o nestalim licima 1Foto FoNet Milica Vučković

Ministarka Srbije za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski je danas najavila da će ove godine biti donet Zakon o nestalim licima, čime će se „ispraviti višedecenijska i istorijska nepravda“ prema žrtvama ratova 1990-ih godina u Jugoslaviji.

U saopštenju je navedeno da je ministarka u Skupštini Srbije na otvaranju izložbe „Sećanja“ o nestalim i poginulim Srbima u ratovima iz 1990-ih godina, rekla da će taj zakon sistemski urediti prava porodica nestalih.

Uz to zakon će „ojačati institucionalnu podršku u potrazi za istinom“ i „omogućiti pravičnu i dostojanstvenu materijalnu naknadu porodicama koje već decenijama nose teret gubitka, neizvesnosti i čekanja“.

Po evidencijama udruženja, i dalje se traga za oko 1.500 nestalih Srba iz Hrvatske i oko 500 nestalih sa Kosova.

Đurđević Stamenkovski je ukazala da je ta izložba u martu bila u zgradi Ujedinjenih nacija u Ženevi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari