Fudbaleri milanskog Intera i moskovskog CSKA trijumfovali su u revanš mečevima osmine finala Lige šampiona protiv Čelsija, odnosno Sevilje, pa će sasvim zasluženo nastaviti borbu za vladara Starog kontinenta. Inter je sinoć pobedio ekipu Čelsija sa 1:0 pogotkom Samjuela Etoa u 78. minutu.

Posle tvrde i izjednačene igre u prvom poluvremenu bez pravih prilika za pogodak, „nero-azuri“ su u drugom delu pokazali veću želju, koju su krunisali posle sjajne asistencije Veslija Snajdera i rutinske egzekucije Kamerunca. Mogli su Murinjovi izabranici i ranije da „overe“ trijumf iz prvog meča, ali je Pandevu, Militu i Moti nedostajalo koncentracije u presudnim momentima. U sudijskoj nadoknadi Eto je mogao da postigne i četvrti pogodak u karijeri protiv Čelsija, ali je debitant u Ligi Šampiona, golman „plavaca“ Ros Tarnbul, sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol. Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković pojačao je sredinu terena Intera u 75. minutu utakmice, dok je Branislav Ivanović odigrao ceo meč za londonski tim. Totalnu nemoć domaćina „potvrdio „ je Didije Drogba u samom finišu meča kada je dobio drugi žuti karton.

Interesantniji duel odigran je u Sevilji gde je ekipa CSKA trijumfovala sa 2:1, što ju je posle nerešenog ishoda u Moskvi, promovisalo u putnika za završnicu Lige šampiona. Rusi su poveli u 39. minutu golom Tomaša Necida, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Dijego Peroti. Da meč ne ode u produžetke pobrinuo se sinoć najbolji igrač „armejaca“, Japanac Keisuke Honda, i pogotkom u 55. minutu produžio vizu sebi i saigračima za boravak van Rusije na još neko vreme.

Čelsi – Inter 0:1 (0:0)

Strelac: Eto 78. Stadion: Stamford Bridž. Gledalaca: 42.500. Sudija: Volfgang Štark (Nemačka). Žuti kartoni: Maluda, Drogba, Aleks, Teri (Čelsi) – Eto, Mota, Lusio, Žulio Cezar (Inter). Crveni karton: Drogba (Čelsi).

Čelsi: Tarnbul, Ivanović, Aleks, Teri, Žirkov (od 73. Kalu), Mikel, Balak (od 62. Džo Kol), Lampard, Maluda, Anelka, Drogba.

Inter: Žulio Cezar, Majkon, Lusio, Samjuel, Zaneti, Kambijaso, Mota (od 90. Materaci), Snajder (od 85. Mariga), Pandev (od 75. Stanković), Eto, Milito.

Sevilja – CSKA 1:2 (1:1)

Strelci: Peroti 41 – Necid 39, Honda 55. Stadion: Ramon Sančez Pishuan. Gledalaca: 40.000. Sudija: Viktor Kasai (Mađarska). Žuti kartoni: Fabijano (Sevilja) – A. Berezucki, Šenikov, Gonzales, Semberas (CSKA).

Sevilja: Palop, Stankevičius, Dragutinović, Facio, Navaro (od 75. Adrijano), Renato (od 70. Negredo), Zokora, Navas, Peroti, Kapel (od 46. Kanute), Fabijano.

CSKA: Akinfejev, V. Berezucki, A. Berezucki, Ignaševič, Šenikov, Aldonin, Semberas, Krasić (od 72. Odia), Honda (od 82. Rahimić), Gonzales (od 87. Mamaev), Necid.