Svi poznavaoci fudbala se slažu u oceni da je Žoze Murinjo taktički apsolutno nadigrao svog kolegu Italijana Karla Anćelotija u pobedi Intera protiv Čelsija (0:1) u revanšu osmine finala Lige šampiona. Sam Murinjo smatra da su odbrambeni igrači „plavaca“ poput Ivanovića zbog napadačke igre njegovog tima bili u velikom problemu svaki put kada bi krenuli napred.
– Dobro poznajem Čelsi i sve sam natenane proučio. Znam ovaj stadion, znam atmosferu i navijače. Znao sam da će biti nemoguće da dođemo do uspeha ukoliko se budemo branili. Zato sam postavio ofanzivnu formaciju. Čelsi je vrlo predvidljiva ekipa, uvek igra na isti način. Ipak, teško im je parirati jer takav, identičan način igre, odgovara njihovim igračima. Ivanović i Žirkov su napadački orijentisani bekovi. Da smo im dopustili da nas napadnu, imali bismo velikih problema. Zato smo mi napali njih, a Ivanović i Žirkov morali su dva puta da razmisle pre nego što bi krenuli napred – rekao je kontroverzni stručnjak nakon velike pobede.
Trener Intera obećao je da neće slaviti ukoliko njegov tim izbaci Čelsi i plasira se u četvrtfinale Lige šampiona. Ipak, Portugalac koji je svojevremeno sa Portom osvojio najprestižnije evropsko fudbalsko takmičenje ne pokazujući nikakve emocije ovoga puta nije izdržao. Nakon što je eliminisao bivši klub Murinjo počeo je da slavi na samom terenu, a prava žurka odigrala se kasnije u svlačionicama „neroazura“.
– Radovao sam se i na terenu, ali kad sam ušao u svlačionicu počeo sam da slavim kao nikada pre u životu. Totalno sam se oslobodio. Ova pobeda je potvrda da je „Stamford bridž“ moja kuća. Uvek pobeđujem ovde, bez obzira s kojom ekipom. Ovo je sjajna stvar za Inter, za igrače koji se već godinama bore i posrću pri pokušaju da se domognu četvrtfinala. Uspeli smo u tome bez pomoći sreće i bez defanzivnog fudbala. Kao individualci i kao ekipa odigrali smo savršenu utakmicu. Svi igrači su svoje zadatke odradili besprekorno – rekao je kontroverzni stručnjak nakon velike pobede – završio je Murinjo.
Želim da Čelsi osvoji titulu
Portugalski stručnjak je poželeo sve najbolje Čelsiju, klubu sa kojim je osvojio nekoliko trofeja u Engleskoj.
– Želim Čelsiju da osvoji Premijer. Anćelotiju takođe. Nemam ništa protiv njega. Voleo bih da bude šampion. Mrzeo bih da ostanem jedini trener koji je bio prvak s Čelsijem – zaključio je Murinjo.
Novi skandal Terija – automobilom udario navijača
Džon Teri automobilom je udario navijača Čelsija nakon poraza „plavaca“ od Intera. Mladić je želeo da fotografiše razočaranog kapitena londonskog kluba, kojem je društvo pravila supruga Toni. Španski listovi „As“ i „Marka“ prenose da je Teri u tom trenutku dodao gas, oborio ga na asfalt i nastavio svojim putem, ne osvrnuvši se na čoveka koji je prošao sa lakšom povredom kolena. Tako je štoper Čelsija drugi put u kratkom vremenskom razmaku (posle „seks-skandala“ sa bivšom suprugom Vejna Bridža) ponovo dospeo u medije zbog stvari koje nemaju direktne veze sa fudbalom i terenom…
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


