Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u finale ATP turnira u Dubaiju, pobedom protiv Francuza Žila Simona sa 2:1 u setovima (3:6, 7:5, 7:5), u polufinalnom meču koji je trajao dva sata i 45 minuta. Treći teniser sveta će se u finalu turnira sastati sa Davidom koji je sa 2:0 (6:2, 6:2) nadigrao Rišara Gaskea.

U polufinalnom meču trilerskog scenarija prvi set je osvojio Simon, ali je Đoković sa po jednim brejkom u odlučujućim momentima druga dva seta, nastavio tradiciju da sa Francuzom igra sva tri seta, ali i da ga pobeđuje. Đoković je do finala osvojio 300 ATP poena i 180.000 dolara, a ni sa jednim eventualnim protivnikom u finalu nema negativan skor. Dobrom igrom i visokim nivoom forme, srpski teniser ima priliku da usled po njega dobrog razvoja događaja (Federer i Nadal povređeni, Marej odustao), osvoji svoj prvi ATP turnir ove godine čiji astronomski nagradni fond iznosi 2.233.000 dolara i 500 ATP poena.