Miodrag Rajković iz Požarevca, nekadašnji sportski direktor FK «Mladi radnik», osuđen je pred Osnovnim sudom na šest meseci zatvora uslovno, zbog zloupotrebe službenog položaja.

Prema navodima optužnice, Rajković je osumnjičen za nezakonitu dodelu nagrada određenim pojedincima, o trošku «Mladog radnika». Rajković ovu kaznu naziva nepravednom, jer smatra da se ni u čemu nije ogrešio o zakon. – Ja sam bio samo sportski direktor i svojim potpisom nisam mogao da obavljam prebacivanje novca, jer su za to bili zaduženi predsednik kluba i njegov zamenik, a odluke je donosio Upravni odbor, koje sam sprovodio, tako da nemam nikakve vrste odgovornosti za ono što sam izvršavao. Zanimljivo je da sam osuđen upravo na onoliku kaznu koliku je tražio osnovni tužilac, pa je to kazna radi kazne», rekao je Rajković. Pošto je nezadovoljan presudom, on je najavio da će se na nju žaliti Apelacionom sudu. Inače, Rajković je nakon «Mladog radnika», u julu prošle godine izabran za sportskog direktora u FK «Smederevo», koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.