Patrijarh Porfirije i premijer Macut potpisali Memorandum o osnivanju Univerziteta Sveti Sava 1Foto FoNet Milica Vučković

U Patrijaršiji Srpske pravoslavne crkve u Beogradu danas je potpisan Memorandum o razumevanju između Republike Srbije i Srpske Pravoslavne Crkve o saradnji na osnivanju Srpskog pravoslavnog Univerziteta Sveti Sava, a potpisivanju je prisustvovao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Memorandum su potpisali patrijarh srpski Porfirije i premijer Vlade Srbije Đuro Macut. Potpisivanju je prisustvovao i ministar prosvete Dejan Vuk Stanković, piše RTS.

Vlada Srbije usvojila je početkom aprila tekst Memoranduma o razumevanju između Republike Srbije i Srpske pravoslavne crkve o saradnji na osnivanju Univerziteta Sveti Sava, imajući u vidu potrebu za stalnim unapređivanjem obrazovnog sistema i podizanjem njegovog kvaliteta u skladu sa načelima znanja, vaspitanja i morala.

Kako je tada navedeno iz Vlade, ovaj univerzitet osniva se sa namerom da saradnja države i Crkve u oblasti visokog obrazovanja bude zasnovana na zajedničkoj odgovornosti za razvoj znanja, očuvanje temeljnih vrednosti pojedinca i društva i negovanje kulturnog i duhovnog nasleđa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari