Pirotski gimnazijalci na Međunarodnom kampu u Francuskoj 1Foto: arhiva Gimnazije Pirot

Grupa od 10  učenika bilingvalnih odeljenja Gimnazije Pirot, sa profesorima Milom Rutalj i Ivicom Panićem, otputovala je na međunarodni kamp u Ker Netru, letovalište u Francuskoj, blizu Les Sables d’Olone, na obali Atlantskog okeana, saopšteno je iz ove škole.

Kamp organizuje Klermonferan, vodeći grad u mreži „Mišelinovih „gradova.

Pored pirotskih učenika na kampu su i  učenici iz Poljske, Nemačke, Italije, Španije i Francuske.

„Čeka ih niz intelektualnih i sportskih  aktivnosti, učenje jezika, ali i druženje sa vršnjacima i razmena iskustva.Boravak naših učenika i profesora u ovom kampu mnogo znači, pre svega za bilingvalnu nastavu i program, za  Gimnaziju, ali i za Grad Pirot i kompaniju „Tigar Tajers“ .

Grad Pirot, Kompanija ‘Tigar Tajers’ i Gimnazija su saradnici i partneri u projektu bilingvalne nastave i stalnom usavršavanju naših učenika i profesora u ovom projektu“, rekla je direktorka Gimnazije Ivana Kostadinović.

Smeštaj i ishranu obezbeđuje  grad domaćin Klermonferan, a putovanje na kamp finansiraju  Grad Pirot i  Kompanija „Tigar Tajers“ u Pirotu čiji je vlasnik francuski „Mišelin“.

Učenici i profesori Gimnazije boraviće u kampu do 8.avgusta.

Bilingvalna nastava, odnosno nastava na francuskom i srpskom u pirotskoj Gimnaziji odvija se uspešno već deset godina.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.