Novak Đoković i Jelena Janković juče su ostvarili ubedljive pobede protiv svojih rivala na turnirima u Sinsinatiju i Torontu. Najbolji srpski teniser je u drugom kolu Mastersa u Sinsinatiju pobedio Hrvata Ivana Ljubičića – 2:0 (7:6, 6:4), dok je Džej-Džej plasman u treće kolo turnira u Torontu ostvarila trijumfom nad Švajcarkinjom Peti Šnider – 2:0 (7:5, 6:4).

Mečevi najboljih srpskih tenisera podsećali su jedni na druge. I Novak i Jelena pobedili su sa po 2:0, oboje su mnogo bolje igrali u drugom setu i oba meča trajala su sat i 40 minuta. Đoković je prvi set protiv Ljubičića dobio posle taj-brejka. Drugi set je odigrao mnogo bolje i uspeo da iskoristi prvu meč loptu. U trećem kolu protivnik će mu biti bolji iz duela između Amerikanca Džona Iznera i Francuza Žeremija Šardija. Jankovićeva je protiv Šnider, posle puno preokreta, ipak uspela da prvi set dobije bez ulaska u taj-brejk. U drugom setu je takođe bilo dosta preokreta, ali srpska teniserka je odlično odigrala u završnici ne dozvolivši rivalki da dođe do izjednačenja. Naredni rival Jelene biće pobednica iz meča između Belgijanke Kim Klajsters i Beloruskinje Viktorije Azarenke.