Gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić sa saradnicima, priredio je prijem povodom 70. godišnjice formiranja Devete srpske narodno oslobodilačke udarne brigade 23. Srpske divizije u svečanoj sali Gradskog zdanja a, nakon toga, položeni su venaci kraj spomenika „Sloboda“ i odata pošta borcima poginulim u agresiji NATO.
Svečanom prijemu prisustvovali su: Jelica Milovanović zamenica predsednika republičkog SUBNOR-a, Aleksandar Đokić načelnik Braničevskog upravnog odbora, potpukovnik Žarko Tepšić predsednik SUBNOR-a Braničevskog okruga, Milić Jovanović zamenik predsednika Skupštine Požarevca, Dragan Lazović predsednik SUBNOR-a Požarevac i drugi gosti.
Gradonačelnik Miomir Ilić se sa rečima dobrodošlice obratio prisutnima i čestitao godišnjicu brigade borcima veteranima Drugog svetskog rata. -Drago mi je što mogu sve da vas pozdravim danas kada Brigada slavi 70. godišnjicu postojanja čiji se herojski dani borbe, kada je palo mnogo komandanata i vojske, ne mogu zaboraviti. Zato ih mi, sa visokim patriotizmom, poštujemo i čuvamo sećanje na njih, rekao je Ilić.
Kraj spomenika „Sloboda“ vence su položili grad Požarevac, SUBNOR Požarevac, Udruženje potomaka 1912 – 1920, SUBNOR Malo Crniće, boračka organizacija Golubac. Svečana akademija boraca upriličena je u maloj sali Centra za kulturu gde je i prikazan film „Sedam stepenika Čačalice“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


