Foto: A. L./DanasViši sud u Novom Sadu je doneo još jednu presudu kojom su tuženi „Infrastruktura železnice Srbije” i Republika Srbija obavezni da porodici čiji je član nastradao prilikom pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, isplate 10.000.000 dinara zbog pretrpljene duševne boli.
– Viši sud u Novom Sadu je dana 9. aprila ove godine doneo presudu kojom „Infrastruktura železnice Srbije” i Republika Srbija tužiocu K.M. solidarno moraju da isplate naknade nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica iznos od 10 miliona dinara, sa zakonskom zateznom kamatom počev od dana presuđenja pa do isplate. U prestalom delu presude, po ovom osnovu, navedeni tužbeni zahtev odbijen je do visine traženog iznosa – saopštili su iz ovog suda.
Istom presudom tuženi su obavezani da tužiocu solidarno naknade troškove parničnog postupka sa zakonskom zateznom kamatom.
Protiv ove presude dozvoljena je žalba Apelacionom sudu u Novom Sadu.
Više informacija iz Novog Sada čitajte na posebnom linku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


