Pod sloganom „Mi nismo partija, mi smo porodica“, Nacionalna organizacija slobodnih ljudi Srpski sabor dveri u saradnji sa Srpskom pravoslavnom crkvom u subotu je organizovala Porodičnu šetnju u kojoj je od Svetosavskog platoa do Kalemegdana prošetalo dve hiljade Beograđana.
Prema rečima organizatora, cilj Porodične šetnja je da skrene pažnju na katastrofalno slab natalitet u Srbiji, višestruku ugroženost institucije porodice, zdravog odrastanja, vaspitanja i školovanje dece.
Pre šetnje ispred Spomen hrama Svetog Save na Vračaru održan je moleban Presvetoj Bogorodici, koji su služili starešine velikog i malog Svetosavskog hrama sveštenici Luka Novaković i Radivoj Panić.
Prema rečima Vladana Glišića iz Dveri, Porodičnu šetnju su, osim 40-ak javnih ličnosti, uglavnom sportista i umetnika podržale i političke stranke: DSS, SRS, Nova Srbija, Srpska liberalna stranka, Pokret socijalista i pojedinci iz DS. Molebanu na Svetosavskom platou, između ostalih, prisustvovali su predsednici NS i SLS Velimir Ilić i Kosta Čavoški, bivši ministar vera Radomir Naumov, Borisav Đorđević – Bora Čorba, Smilja Avramov, Slobodan Antonić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


