Pretnje novinarki N1 Danici Vučenić: Pismo stiglo iz Maribora 1foto N1

Novinarka N1 Danica Vučenić dobila je pismo sa jezivim pretnjama.

U pismu koje je poslato iz Maribora na adresu televizije N1, preti se novinarki, ali i njenoj porodici.

„Pobićemo ti najmilije, kobilo jedna“, stoji u pretnji.

N1 je ovu poruku prijavio policiji i očekuje od nadležnih da hitno reaguju na nove pretnje koje su upućene našoj redakciji i novinarima.

Podsećamo, novinari N1 primali su pretnje i pre novembra 2024. godine, ali su te pretnje – pa čak i fizički napadi na novinare – značajno pojačane nakon urušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, protesta koji su potom usledili, kao i njihovog izveštavanja o tim događajima, navodi se u izveštaju Irene Kan, specijalnog izvestioca UN za promociju i zaštitu prava na slobodu mišljenja i izražavanja, i Đine Romero, specijalnog izvestioca UN za prava na slobodu mirnog okupljanja i udruživanja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari