Sejdinović: Telekom je veliki problem ovog društva (VIDEO) 1Foto: FoNet/ Medija Centar

Novinar nedeljnika Vreme Nedim Sejdinović je za televiziju N1 izjavio da je Telekom veliki problem ovog društva i da, ukoliko u narednom periodu dođe do promene vlasti, poslovanje ove firme treba detaljno da se pretrese.

Sejdinović je, govoreći o incidentu na konferenciji za novinare potpredsednice Stranke slobode i pravde Marinike Tepić, rekao da je upravo ona ta pokreće veoma važna društvena pitanja i ukazuje na bolne tačke našeg društva.

„Telekom je očigledno veliki problem ovog društva. Tu postoji kontinuitet u kome se novac građana troši na neadekvatan način. U proteklom periodu smo imali najmanje dve afere u kojima je učestvovao Telekom i mislim da ova država ne može da ide napred ukoliko se te stvari ne razjasne. Ukoliko u narednom periodu dođe do promene vlasti, poslovanje ove firme treba detaljno pretresti“, rekao je Sejdinović i dodao da treba sankcionisati sve one koji su učestvovali u nelegalnim radnjama unutar ovog preduzeća.

Problem je, kako on navodi, to što je rad Telekoma u potpunosti netransparentan.

„Za razliku od nekih drugih državnih preduzeća, Telekom je potpuno zatvoren za javnost i znamo da od njih ne možemo da dobijemo informacije… Draško Marković je veoma interesantna ličnost. To je čovek koga ne pamtimo toliko po javnim istupima, ali je to čovek koji očigledno ima ogromnu moć i koji donosi odluke koje naše građane koštaju milione evra“, dodao je on.

Devedesetih godina Marković je bio poslanik Srpske radikalne stranke i učestvovao je u incidentima u Skupštini Srbije, na šta je Sejdinović podsetio tokom razgovora za N1.

„Postoji čitav sloj ljudi koji nisu u javnosti, a koji donosi veoma važne odluke, što govori o devijacijama u našem društvu. Možda je dobro što je on napravio taj incident, jer možemo da vidimo kakvi ljudi odlučuju o našim sudbinama“, smatra Sejdinović.

U razgovoru za N1, on je ocenio da se nalazimo u društvu u kome nije bitno ko će biti ministri ili premijer, jer postoji jedan čovek koji kontroliše sve.

„Naše društvo je u takvoj situaciji, da je postalo potpuno nebitno ko će biti ministar čega, čak je postalo i nebitno ko će postati premijer, jer imamo čoveka koji kršeći otvoreno Ustav, preuzima sve uloge u svoje ruke. Zato je i nebitno ko će biti ministar, jer se neprestano šalju poruke da se odluke donose na jednom mestu“, zaključio je Sejdinović.

Da podsetimo, juče je Draško Marković, izvršni direktor za ljudske resurse kompanije Telekom, prekinuo konferenciju za novinare potpredsednice Stranke slobode i pravde Marinike Tepić, sklanjajući opremu i optužujući je da radi protiv interesa države.

Komentari

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Jedno reagovanje na “Sejdinović: Telekom je veliki problem ovog društva (VIDEO)”

  1. Armija ništaka obavlja kriminalne poslove za veliki novac. 400 hiljada mesečno genije ime platu a nama 100 avra. Kad prodaje ovo ludilo pola gradjana će biti pod istragom.

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.