Ilustracija Foto: EPA/Adi WedaGradski odbor stranke Srbija centar (SRCE) u Novom Sadu saopštio je danas da porodilište „Betanija“ u tom gradu, nakon rekonstrukcije lamela B i C, od 2019. do 2021. funkcioniše bez izdate upotrebne dozvole.
U saopštenju piše da to predstavlja ozbiljan problem „i još jedan dokaz neodgovornog odnosa vlasti prema bezbednosti građana“.
„Umesto da poštuju zakone i procedure koje važe za sve, nadležni su objekat pustili u rad, iako nisu ispunjeni svi zakonski uslovi“, navodi se.
Zapitali su kako je moguće da objekat u kome se leče žene i novorođenčad radi bez upotrebne dozvole i ko je doneo odluku da se takav prostor koristi pre završetka svih procedura.
Naveli su da bezbednost pacijenata, lekara i medicinskog osoblja ne sme biti predmet političkog marketinga niti improvizacije.
„Postavlja se i pitanje odgovornosti – da li je u pitanju odgovornost direktorke Kliničkog centra Vojvodine Vesne Turkulov, predsednice Pokrajinske vlade Maje Gojković, ili pokrajinskog sekretara za zdravstvo Milana Popova“, stoji u saoštenju.
SRCE zahteva da nadležni hitno saopšte zbog čega upotrebna dozvola nije izdata, u kojoj fazi se nalazi postupak i ko snosi odgovornost zbog puštanja objekta u rad bez kompletne dokumentacije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


