.
Kada je Crvena zvezda 1991. postala šampione Evrope, a nedugo zatim i svetski klupski prvak, niko nije mogao ni da pomisli da će se 18 godina kasnije fudbalski gigant iz Ljutice Bogdana naći na ivici ponora, bankrota. Jedan od najvećih srpskih brendova suočen je sa krizom kojoj trenutno nema pravog leka. Fudbaleri zbog neisplaćenih obaveza beže sa Marakane i igraju bez motiva, radna zajednica nije primila plate poslednja tri meseca, navijači postavljaju ultimatume i javno se mešaju u rad kluba, a aktuelna Uprava probleme rešava iz inostranstva i od danas do sutra.
Uvek su tu i dežurni kričari. I svi oni razmišljaju drugačije. Jedni smatraju da je Marko Mišković spas za klub (iako je on već dve godine prisutan na Marakani), drugi pak vide Filipa Ceptera kao jedini izlaz, a treći su za povratak Dragana Džajića. Mišljenja se razlikuju i na temu i pitanje „Ko je kriv za nastalu krizu?“Najviše se govori o nesposobnosti bivših čelnika kluba – Dragana Džajića, Dragana Stojkovića, Toplice Spasojevića i sada Dobrivoja Tansijevića. Oni su jedan drugom ostavljali dugovanja u nasleđe i po običaju ga uvećavali za skoro dupli iznos , pa je klub sa Marakane sada u minusu više od 20 milona evra (ne računajući pojedinačne dugove). Sa druge strane česta je i polemika na temu da li se vrednost Crvene zvezde svesno urušava, kako bi klub, jednog dana kada se pitanje privatizacije konačno reguliše, bio prodat za znatano nižu cenu od stvarne.
Šta vi mislite o krizi u Crvenoj zvezdi?
Anketa traje od 15. do 22. aprila, a najinteresantniji komentari biće objavljeni 23. aprila.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


