foto (BETAPHOTO/KANCELARIJA ZA SARADNJU SA MEDIJIMA VLADE SRBIJE/SLOBODAN MILJEVIĆ)Studenti u blokadi oglasili su se na društvenim mrežama povodom odbačaja krivične prijave protiv bivšeg načelnika beogradske policije Veselina Milića zbog pomaganja nakon izvršenog krivičnog dela, vezano za ubistvo Aleksandra Nešovića.
„Odbacivanje prijave protiv Veselina Milića nije greška sistema već njegova suština. Dok su ulice postale poligon za njihove obračune, dok se gradom širi strah, ljudi u vrhu MUP-a mirno spavaju jer su se pobrinuli da im tužilaštvo bude lična posluga. Njihovo „nema dokaza“ je najobičnije saučesništvo u prikrivanju ubistva. Za njih je život bezvredan, a značka dozvola za gaženje preko leševa“, piše u objavi.
ДОБРОДОШЛИ У СРБИЈУ
Одбацивање пријаве против Веселина Милића није грешка система већ његова суштина. Док су улице постале полигон за њихове обрачуне, док се градом шири страх, људи у врху МУП-а мирно спавају јер су се побринули да им тужилаштво буде лична послуга. Њихово „нема…
— Studenti_u_blokadi (@studentblokade) June 9, 2026
Studenti dodaju da dok vlast briše tragove i pere biografije, vrh države gleda u drugu stranu i čeka da ih prođe bes.
„Neće proći. Svakom ovakvom odlukom samo potvrđuju da je ova država privatna firma za zataškavanje zločina njihovih kadrova. Gadi nam se njihova bahatost i gadi nam se što misle da smo toliko kratkog pamćenja. Studenti ne traže dozvolu da vide istinu. Vidimo je jasno: oni su zaštitnici kriminalaca, a institucije su samo paravan za njihovu neograničenu vlast. Dok oni betoniraju svoj kriminal, mi na ulici postajemo jedini bedem otpora toj otetoj državi koja više ne postoji za građane, već isključivo za one koji je iznutra razjedaju“, piše u objavi Studenata u blokadi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


