Foto: Beta/Irfan LičinaStudenti u blokadi visokoškolskih ustanova u Beogradu pozvali su danas sugrađane i kolege da u subotu dođu na skup „Park prijateljstva, ne investitora“ kod parka Ušće.
Kako je objavljeno na Instagramu, okupljanje je u 13 časova.
View this post on Instagram
Građani su ranije već izrazili nezadovoljstvo zbog planirane izgradnje javnog akvarijuma u parku Ušće, jer smatraju da će biti uništeno zelenilo u delu koji se nalazi blizu nekadašnjeg hotela „Jugoslavija“.
Na protestu 17. februara rušene su ograde i cepani plakati sa projektom akvarijuma, nakon čega je došlo do incidenata i privođenja.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


