Svratište za decu: Dostavili smo tražene podatke Gradu, preuzimanje nije tema 1foto: Antonio Ahel/ATAImages

Predstavnici beogradskog Svratišta za decu ulice danas su, po treći put, uputili gradskom Sekretarijatu za socijalnu zaštitu poziv na sastanak na kojem bi tema bila održivost Svratišta i njegovo uključivanje u gradski budžet, ali ne i njegovo preuzimanje, izjavila je FoNetu koordinatorka Svratišta Dragana Vučković.

Ona je istakla da tema nije ni bilo kakvo integrisanje Svratišta u gradsko Prihvatilište za decu. Podseća i da je Svratište zvanično licencirana usluga, koju pruža Centar za integraciju mladih.

„Na taj način bi sam kvalitet i dostupnost usluge koju deca koriste već 19 godina bili ugroženi“, navela je Vučković.

Napomenula je da su Sekretarijatu za socijalnu zaštitu dostavljeni treženi podaci i dokumantacija.

„To je redovna dokumentacija koju mi kao licencirani pružalac usluge imamo – osnivački akt, sistematizacija radnih mesta, Statut organizacije, broj dosegnutih korsnika. Dostavljeno je sve ono što smo mogli da dostavimo u skladu sa zakonima i propisima i svime na šta nas sama licenca obavezuje“, kazala je Vučković.

Svratište je pre dve nedelje objavilo da iz finansijskih razloga više neće raditi subotom i nedeljom, a tim povodom se naknadno oglasio i gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, koji je najavio da je Grad spreman da preuzme sve troškove Svratišta na Zvezdari i Novom Beogradu, a da će o tome biti obavešteni dopisom iz Sekretarijata za socijalnu zaštitu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari