Na Kadetskom prvenstvu centralne Srbije održanom u Vrnjačkoj Banji, mladi šahisti Braničevskog okruga osvojili su pet pehara i 11 medalja.

Oni su se nadmetali u konkurenciji 258 šahista, 186 dečaka i 72 devojčice, razvrstanih prema godištu u deset takmičarskih grupa. Najviše poena u svojim kategorijama osvojili su dečaci: Uroš Slavković, Stefan Ilić i Nikola Dubravčić iz Velikog Gradišta i Požarevljani Konstantin Kanđolas, Sava Desivojević i Marko Kostić. Među devojčicama najuspešnije bile su Požarevljanke: Marija Đorđević, Anđelija Rajčić, Marija Petrović, Tijana Petrović i Jovana Milošević. Osim kadetskog, u Vrnjačkoj Banji održano je i Omladinsko prvenstvo centralne Srbije. Od takmičara Braničevskog okruga, najviše poena osvojilo je četvoro Požarevljana: Tijana Petrović, Jovana Milošević, Božidar Radović i Marko Kostić. Uspeh u Vrnjačkoj Banji još jednom je potvrdio kvalitet Šahovskog saveza Braničevskog okruga, koji već godinama predvodi Branislav Šuhartović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.