Posle dvogodišnje pauze, prodajne tezge tokom trodnevnog Ivanjdanskog vašara ponovo će biti postavljene u Ulici Lole Ribara. Ova ulica počinje u samom centru grada, od Trga Radomira Vujovića i Ulice Moše Pijade, pa će i ove godine sve biti zakrčeno tezgama, šetačima i kupcima.
Ovakva odluka gradskih vlasti izazvala je ogorčenje stanara okolnih ulica, koji su se pre dve godine, potpisivanjem peticije, izborili da se vašar održava samo u blizini hipodroma. – Uzalud smo se borili i pokretali peticiju, kad će nam vašar ponovo biti ispod prozora. Zakupci tezgi ponovo će nam blokirati trotoar i tako nas ometati u kretanju i prilikom parkiranja vozila – kažu neki od stanara u Lole Ribara, koji su pre dve godne pokrenuli peticiju, zajedno sa komšijama iz ulica Topličina, Kosančićeva, Partizanska, Vase Pelagića, Đurđeva i Stiška. U Gradskoj upravi kažu da je odluka o vraćanju vašara u Lole Ribara doneta jer je reč o tradicionalnoj manifestaciji koja traje samo tri dana. – Naša namera je da se vašar preseli na trajnu lokaciju na Dragovačkom putu, jer nije u centru grada i ima dovoljno prostora. Međutim, to za sada nije izvodljivo, jer bi se pojavio problem nedovoljnog napajanja strujom. Zbog toga njegova lokacija i ove godine ostaje kao i do 2011. godine, pored hale sportova i duž ulica Lole Ribara, Partizanske i Jug-Bogdanove – kažu u Gradskoj upravi. Tradicionalni Ivanjdanski vašar, koji se u Požarevcu održave već 61 godinu, jedan je od najvećih u Srbiji, jer ga poseti preko 20.000 građana. Za sve prodavce «Komunalne službe» obezbediće priključke na električnu mrežu, montažne toalete i ekipe komunalnih radnika koji će redovno održavati higijenu na vašarištu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


