Javno komunalno preduzeće «Vodovod i kanalizacija» nastavilo je radove na daljem uređenju nove industrijske zone, koji su zaustavljeni zbog lošeg vremena. Do sada je završeno preko 70 odsto radova, a sada sledi gradnja vodovodne i kanalizacione mreže, kišne i fekalne.

U međuvremenu, dok se čekalo na otopljenje, rešeni su problemi imovinsko-pravne prirode sa fabrikom mašina «Morava», sa kojom se pregovaralo oko dva meseca. «Neophodno je bilo da uđemo u posed na delu zemljišta ove fabrike, kako bismo izgradili kišnu kanalizaciju. Ovi pregovori okončani su pozitivno, jer je sa «Moravom» sklopljen odgovarajući ugovor, zahvaljujući zalaganju rukovdstva grada i Direkcije za izgradnju», kazao je Saša Valjarević, direktor JKP «Vodovod i kanalizacija» koje je ne tenderu dobilo poslove uređenja industrijske zone. Da bi se izgradio deo vodovoda i fekalna kanalizacije, neophodne je da trasa radova prođe preko zemljišta na kojem se nalazi trafo-polje, zbog čega su vođeni razgovori i sa «Elektromoravom». «Dobili smo saglasnost za ovaj prolazak, nakon čega ćemo pomeriti postojeću ogradu i ponovo postaviti uzemljenje, jer će biti oštećeno zbog izvođenja radova», kaže Valjarević. Ukupna vrednost radova koje «Vodovod» izvodi u novoj industrijskoj zoni, iznosi preko 52 miliona dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.