Ambasador Amerike u Beogradu, Majkl Kirbi, uputio je pismo zahvalnosti gradonačelniku Požarevca, Miomiru Iliću, povodom njegove nedavne posete, zbog otvaranja Društvenog centra u naselju porodica Roma raseljene sa Kosova. U ovom pismu, američki ambsador zahvalio se gradonačelniku na dobrodišlici koju su mu uputili on i njegovi saradnici.


– Bilo je zadovoljstvo upoznati Vas i čuti Vaše mišljenje o ekonomskim i političkim izazovima sa kojima se suočava grad Požarevac. Bio sam impresioniran Vašom voljom da nastavite sa realizacijom svojih planova i veoma je bilo poučno čuti Vaše aspekte skorašnjoj istorijiSrbije. Pozdravljam Vaše napore u stvaranju ambijenta za bolji život građana Požarevca i uvećanje ekonomske, kulturne i socijalne prednosti grada – navodi se u pismu američkog ambasadora.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.