Menadžment Fijat automobila Srbija najavio je da će uključujući i obračun za oktobar, plate zaposlenih biti povećane za 13 odsto, a na kraju godine dobiće i takozvanu 13. platu – bonus u visini prosečne zarade za fabriku, koji iznosi oko 36.000 dinara, saznaje Danas.

To je dogovoreno na sastanku sa sindikalnim čelnicima, a prema njihovim rečima, menadžment FAS-a obećao je da će do kraja ove godine zaposliti još 300 novih radnika. To bi trebalo da smanji prekovremeni rad u pogonima nastao zbog velike tražnje modela „fijat 500L“. Dogovor oko radnog vremena nije postignut, pa će i nadalje biti na snazi desetočasovni rad četiri dana u nedelji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari