Foto: Shutterstock/Michele UrsiNakon dobijanja svih potrebnih odobrenja nadležnih regulatornih tela, danas je formalno zaključen proces kojim kompanija Dijamant prelazi iz vlasništva Fortenova Grupe u vlasništvo MK Grupe.
Kako je saopšteno iz MK Grupe, time je realizovana jedna od najznačajnijih akvizicija u prehrambeno-poljoprivrednom sektoru Adria regiona.
„Ova transakcija predstavlja važan korak u daljem razvoju MK Agri-Food divizije i potvrđuje dugoročnu stratešku orijentaciju MK Grupe ka jačanju liderske pozicije u regionalnoj prehrambeno-poljoprivrednoj industriji, uz fokus na unapređenje operativne efikasnosti, kvaliteta i inovacija, kao i kreiranje dodatne vrednosti za kompaniju Dijamant, njene zaposlene, partnere i potrošače“, navedno je u saopštenju.
Zahvaljujući velikim investicijama Fortenova Grupe poslednjih nekoliko godina, Dijamant je danas visoko konkurentna kompanija i jedna od tehnološki najmodernijih u industriji, s udvostučenim kapacitetima i izvrsnim brendovima, ukazala je MK Grupa.
„Uz veliki inovativni i kadrovski potencijal Dijamant ima izuzetnu podlogu za razvojne aktivnosti koje planira kompanija MK Grupa. Proces integracije koji sprovodi MK Grupa kao većinski vlasnik Dijamanta biće realizovan uz očuvanje kontinuiteta poslovanja i fokus na zaposlene, stabilnost operacija, partnere i kupce. O svim narednim koracima i fazama razvoja javnost će, kao i do sada, biti blagovremeno i transparentno obaveštavana“, navedeno je u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


