Cene goriva na benzinskim pumpama od subote bi trebalo da budu veće u proseku za četiri dinara po litru, saznaje Danas. Razlog za novu korekciju predstavlja rast cena sirove nafte „ural“ na svetskim berzama.

Prema rečima Aleksandra Mileusnića, direktora kompanije Petrobart – AVIA u ovom trenutku cena „crnog zlata“ na svetskim berzama skočila je za 6,77 odsto što znači da bi od subote ujutro benzin trebalo da košta 114,5 dinara po litru koliko će iznositi i cena evrodizela dok će nova cena dizela D2 biti 103,3 dinara po litru. Sa njegovim mišljenjem slaže se i Nebojša Atanacković, predsednik Upravnog odbora kompanije Nafta a.d. koji dopušta i mogućnost da poskupljenje benzina bude prolongirano za utorak 23. mart. Naš sagovornik ističe da će, ukoliko situacija vezana za rast cena nafte ostane nepromenjena do četvrtka, kada nadležni u Ministarstvu rudarstva i energetike obavljaju redovni presek cena sirove nafte i kursa dolara, maloprodajna cena benzina skočiti za 3,5 dinara po litru, a dizela četiri dinara. Milan Budimir, portparol Ministarstva rudarstva i energetike potvrdio je za Danas da se cena nafte na svetskim berzama raste, ali nije mogao da precizira da li će doći do korekcije i koliko bi ona iznosila.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari