U susret 15. martu: Može li da se ponovi 300.000 ljudi na ulicama Beograda?

  1. G. Kozma, i sam ẓ̌ivot i duẓ̌ina života je pitanje vremena.
    Razumete, nadam se?

  2. I da se skupi 500,000. Sta onda? Da prosetamo i ajde kuci kao prosli put? Niko nema ni mudanca ni ideju kako da promeni stvari i ide do kraja. Generalni strajk kao pred 5. Oktobar kada je cela Srbija stala.

  3. Može da se skupi i tri puta toliko, ali ako se opet ovi ubačeni sa krstovima i ikonama guraju u prvi red i preuzmu mikrofon i na kraju sve ostane samo skup sa govorima bez konkretnog pritiska na institucije, onda ni milion ljudi nema težinu.

  4. Nema šanse. To se tada dogodilo i nikada više. I neće narod srušiti SNS sa vlasti već oni koji ga još uvek držr na tom mestu. Oni uhapsiše ili srušiše i veće face od Vučića, a ne mogu njega. Dajte molim vas!!!

  5. Podrzavam studente od prvog dana. Na svakom sam protestu sa porodicom. Ali ukoliko nastave da se ogradjuju o osvedocene borce protiv ovog rezima i ako i dalje budu odbijali cak i razgovor sa predstavnicima opozicije prestacu da ih podrzavam. Deco, neko vas lose savetuje. Razmislite da li vam je cilj svrgavanje ovog rezima (najgoreg u istoriji Srbije) ili borba za pozicije. Odgovor se sam namece ukoliko razmisljate svojom glavom.

  6. Nazalost – ne moze(mo)…bez obzira na broj ljudi, koji bi se, ponovo i eventulano, okupio.
    Volimo taj povremeni i kratkotrajni naboj adrenalina – posledicno, da se isto vece razidjemo, vratimo kucama i komentarisemo do besvesti – sta, zasto kako jeste i nije bilo…
    Uostalom, kada smo i do kraja, ista zavrsili i priveli kraju – cak i u retkim prilikama, kad smo zapoceli???

  7. Kozma Robete
    Ostavi se Beograda i opštih mesta i fraza.
    Dođi u svoju Suboticu organizuj gradjane i gradjanke u protest sa jasnim ciljem i programom

  8. Direktan odgovor na naslov teksta je – ne može da se okupi toliki broj.
    A ako ikoga zanima, obrazloženje se „krije“ u toj reči „broj“.
    Konkretno da li se ide na kvantitet („događaj“ za „spomenare sa društvenih mreža“) ili na kvalitet okupljanja (nenasilni „mehanizam“ protesta kakav uključuje neodlazak sa mesta događanja do ispunjenja konkretnih i suvislih zahteva).
    Uvek ima izbora pa čak i kada si bivši „beli listić“ :)

  9. Ako je 5. oktobra bilo 500.000 ljudi u Bgd. 15. marta je bilo najmanje toliko! I to sa sve prekidom gsp saobraćaja u Beogradu, i prekidom međugradskog saobraćaja. Inače bi bilo oko 1.000.000 ljudi. Za razliku od 5. oktobra, 15. marta su ljudi ceo dan dolazili i odlazili. Ja sam sam se vraćao nazad kući u velikoj koloni, dok je iz suprotnog pravca dolazila nova kolona. Neki čak nisi ni došli odustali su na pola puta. Recimo samo da se pređe Brankov most, se čekalo skoro 2h! Dakle, barem vi nemoj da lažete da je bilo tako malo ljudi! Možda je kostantno bilo 300.000 ljudi u centru grada. Ali je fluktoacija bila ogromna. A dodajte tome i one koji su hteli da dođu, ali se ćacad uplašila i javila bombe svim autobuskim i železničkim stanicama u zemlji.

Ostavite komentar


Politika

Naslovna strana

Naslovna strana za 24. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.