Naprednjaci odustali od „odbrane“ Vojvodine: Godišnjica jeftinog trika iz Šešeljeve kuhinje

  1. Zamislite tek hiljade jadnih ljudi koji su zbog nesposobnosti komunista izgubili svoj zavičaj i sada im večiti gubitnici nude zamanu za zavičaj u vidu SAJMA i pesme u jednoh hali. Shvatite sada priliku gde te nesrećne ljude prihvata nova sredina i okruženje a oni predvođeni Pepeljugom nameću svoje mišljenje, svoju kulturu, svoje bičaje, svoju veru i svoj način života u pristojnu multikulturnu sredinu.

  2. Vučićeva „briga“ o Vojvodini počinje i završava dovođenjem batinaša u vojvođanska mesta da prebijaju stanovnike koji protestuju protiv njegovog mafijaškog režima. Smena režima je cilj svih razumnih ljudi u Srbiji. Gde god da žive: u Vojvodini, Šumadiji, Sandżaku, istočnoj, zapadnoj, južnoj Srbiji ….u selima, varošima, gradovima, na planini, ravnici, uz jezera ili reke. Na svakoj stopi srpske zemlje….diktator je nepoželjan.

  3. Grozno seme devedesetih proklijalo, poraslo i ne prestaje da se širi… Usput malo mutiralo, sad je sns bršljen…

  4. Vojvodina je deo Srbije.Mozete koliko hoćete da želite da bar neki njen deo pripadne Hrvatskoj ali se to nikad nece desiti. Maštaju Hrvati o Vojvodini, sećam se kada im je predsednica bila Kolinda Grabar Kitarevic ona je stalno kada je govorila o Srbiji uvek ovako izgovaraju „Srbija i Vojvodina“ dok je nisu upozorili vlasti Srbije pa je posle prekinula tu frazu.Srpska Vojvodina je u Austrijskom carstvu osnovana i proglašena 1984.g. i obuhvatala je i Baranju koja je u sastavu Vojvodine bila do 1945 kada su je komunisti predali Republici Hrvatskoj. Prema tome, Hrvatska nikada neće dobiti ni jednu stopu naše Vojvodine a bolje bi im bilo da se malo zamisle da li će se možda prilikom neke nove podele sveta Baranja vratiti u sastav Srpske Vojvodine.

  5. SNS drži Vojvodinu u šaci tako sto na svim funkcijama i sve privatne vece firme drze Bosanci a ostali narod se proteruje jer imaju EU pasoš. SNS ocekuje da se Vojvodina otcepi zato se ne ulaze u nju nista vec se muze i kontrolise rasistickom selekcijom kadrova. Kada dodje vreme ti Bosanci ce napustiti Vojvodinu kako su i Bosnu i otici na druge lagane poslove po Šumadiji, do tad, bosanska manjina, poduprta udbom iz Beograda ima višestruko bolji standard od ostatka naroda po Vojvodini

  6. Ludaci od koga brane Vojvodinu kakvo otcepljenje samo lažu svađaju narode ko god glasa za SNS taj je lud ili bolestan ako bude pravde cela vlast u zatvor

  7. svi mogući mediji se utrkuju da ‘ iz svog ugla, sa uvaženim pratiocima društvenih kretanja ‘, kažu neku reč, takva razmišljanja su na nivou priča ispred prodavnice sa pivom u ruci … i prisustvo na medijskom nebu ne bi postojalo da nema tema koje su u ovom tekstu.
    veoma uspešno se puštaju u etar teme koje za tren probude narod samo badava..
    Nema ni studenata, opozicija redovno prima platu u skupštini i stidljivo se oglasi sa oštrim vidjenjem nečega …

  8. Politika je svake godine sve smešnija i smešnija.
    Žalosnija.

    Glavni i odgovorni nek propeva o svim krizama koje su razarale zajednicu.

    Vojvodina je u srcu ili nije.

  9. vidim ne prija vam komentar, još jedan razlog više da sam pogodio, svi ste nekako isti….

Ostavite komentar


Politika

Naslovna strana

Naslovna strana za 26. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.