foto (BETAPHOTO/Info služba POKS)Savez Monarhisti – Pokret za Kraljevinu Srbiju saopštio je danas da predsednik Srbije Aleksandar Vučić „bruka“ državu i narod time što na međunarodne skupove, poput Samita Evropska unija – Zapadni Balkan u Crnoj Gori, vodi osobe iz kriminalnog miljea.
„Poražavajuće je da predsednik jedne države očigledno ima više poverenja u ljude iz kriminalnog miljea nego u institucije sopstvene države i pripadnike državnog obezbeđenja. To je slika Srbije koju režim šalje Evropi i svetu“, naveo je kopredsednik Monarhista i narodni poslanik Nenad Tomašević u saopštenju.
Istakao je da je nedopustivo da se Srbija u inostranstvu predstavlja ;kroz veze vlasti sa licima koja se dovode u vezu sa kriminalnim strukturama.
„Umesto diplomata, privrednika i uglednih građana koji bi predstavljali ;Srbiju, naša zemlja se ponovo nalazi u centru negativne pažnje zbog ljudi ;koji prate vrh vlasti od Ćacilenda do Tivta. To nanosi ogromnu štetu ;ugledu Srbije i svih njenih građana“, naveo je Tomašević.
Monarhisti su u saopštenju poručili da Srbiji treba vlast koja će se oslanjati na institucije i zakone, a ne na paralelne centre moći i ljude iz sumnjivih krugova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


