Foto FoNet Ognjen StevanovićČlanovi odbora skupština Srbije i Mađarske za spoljne poslove su danas u Beogradu ocenili da su odnosi te dve države na najvišem nivou, „utemeljeni na dobroj saradnji premijera Mađarske Viktora Orbana i predsednika Srbije Aleksandra Vučića“, saopštila je Skupština Srbije.
Predsednica Odbora za spoljne poslove, potpredsednica Skupštine Srbije Marina Raguš je zahvalila za podršku Mađarske Srbiji, „posebno imajući u vidu da dva naroda dele tradicionalne vrednosti i imaju sličnu viziju Evrope u budućnosti“, a ukazala je i na podršku energetskoj stabilnosti Srbije i „na zagovaranju mira u vreme rata“.
Predsednik Odbora Parlamenta Mađarske za spoljne poslove Žolt Nemet je kazao da se prijateljstvo Srbije i Mađarske osnaženo u protekloj deceniji, zasniva na obostranim interesima i zajedničkim vrednostima.
On je, kako stoji u saopštenju, izrazio zadovoljstvo saradnjom u energetici i železničkom transportu i projektom izgradnje gasovoda Srbija-Mađarska.
Na sastanku je delegacij Srbije zahvalila za podršku Mađarske evropskom putu Srbije i istaknuta odlična saradnja sa mađarskom nacionalnom manjinom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


