Predrag Lečić napustio Tadićevu stranku objavom na društvenoj mreži 1foto (BETAPHOTO/MILAN ILIĆ)

Predrag Lečić, bivši Otporaš i nekadašnji član kabineta crnogorskog premijera Zdravka Krivokapića, predstavljen kao pojačanje Socijaldemokratske stranke Borisa Tadića, bivšeg predsednika Srbije, u leto 2023. godine, na mreži Iks objavio je sada da napušta SDS.

Predrag Lečić je „napustio Tadića“ u objavi na mreži Iks:

„Kao što sam promovisan u člana stranke SDS na ovoj mreži, iz tebi dobro znanih razloga Borise Tadiću dajem ostavku na mesto sekretara, člana Predsedništva i člana GO SDS. Neprihvatljivo je da nakon godinu i jače bezuslovno podržavamo Studentski pokret što smo izglasali na GO i na naredna dva potvrdili, a danas koketiramo sa Draganom Đilasom, verujući da će neko od naših penzionera postati poslanik. Smatram da sam iskreno „krvario“ i dao 100% sebe za Studentski pokret i da je ovo crvena linija koju ne mogu preći, a „progutao“ sam mnogo toga. Nadam se da će stranka shvatiti odsudni trenutak u kojem se nalazimo i da neće poslušati tvoju lošu savetnicu Marinu Komad i da će izabrati ono što smo izglasali na GO, a to je bezuslovna podrška studentima“, napisao je Lečić u objavi u kojoj je, da bi bila vidljivija označio naloge niza političkih aktera na mreži Iks.

Boris Tadić je u objavi odgovorio:

„Nevezano za ovakvo obraćanje ovim putem, kao i za to da je ostavka prihvaćena, važno je zbog svih očigledno zlonamerno menšovanih naloga i na ovom mestu jasno podvući – odluka SDS-a o bezuslovnoj podršci studentima je na snazi i nije nijednog trenutka dovedena u pitanje. Ta odluka ni na koji način nije u koliziji sa mojim pozivima na neophodnost razgovora svih aktera unutar antirežimskog bloka (što je pitanje elementarne političke logike), kao ni sa podrškom takvim pozivima koji upućuju drugi. Izvrtanje ove notorne i više puta jasno podvučene činjenice svakako nije podrška studentskom pokretu, već štetno unošenje podela i pokušaj obmanjivanja.“

Boris Tadić nedavno je podržao predlog Dragana Đilasa, lidera SSP, o neophodnosti da se protivnici režima Aleksandra Vučića, parlamentarna opozicija, studentski pokret i javne ličnosti, ujedine u političkom nastupu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari