Vučić se sastao sa ruskim ministrom koji je u zvaničnoj poseti Srbiji 1Printskrin Instagram/Buducnostsrbijeav

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ministrom ekonomskog razvoja Ruske Federacije Maksimom Rešetnjikovim.

Sa ministrom Rešetknjovim, Vučić je razgovarao saradnji u različitim oblastima, kao i o ključnim pitanjima od strateškog značaja za energetsku i ekonomsku stabilnost Srbije, aktuelnim globalnim kretanjima i njihovim implikacijama na region, sa fokusom na energetsku bezbednost, stabilnost tržišta i održivost postojećeg ekonomskog poretka, objavljeno je na Vučićevom nalogu na Instagramu.

U kontekstu najnovijih sukoba na Bliskom istoku koji su doveli do ogromnih poremećaja na svetskom tržištu energenata, naglasio sam da je i Srbija suočena sa povećanim rizicima u obezbeđivanju kontinuiranih i pouzdanih isporuka, što zahteva precizno definisane i dugoročno održive aranžmane, navodi se u Vučićevoj objavi.

Ruski ministar ekonomskog razvoja Maksim Rešetnjikov i ministar bez portfelja Nenad Popović položili su vence na Memorijalni spomenik „Ruske slave“, u čast ruskim vojnicima stradalim u Prvom svetskom ratu, preneli su mediji.

Parastos poginulim vojnicima služio je starešina Podvorja Ruske pravoslavne crkve u Beogradu protojerej Vitalij Tarasjev.

Najavljen je i sastanak delegacija Republike Srbije i Ruske Federacije, predvođenih kopredsednicima međuvladinog komiteta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari