Vulin o odlasku Šmita: Ovo je "Travnička hronika" 1foto (BETAPHOTO/MILOŠ MIŠKOV)

„Ovo je Travnička hronika, ovo su konzulska vremena. Svi odlaze a ostaju na kraju samo narodi koji žive u Bosni, ostaju i gledaju u leđa konzulima“, prokomentarisao je Aleksandar Vulin, lider Pokreta socijalista i senator Republike Srpske, odlazak Kristijana Šmita, visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini.

Vulin kaže da treba da se vrate na snagu svi zakoni koji su poništeni zbog Šmita, uključujući i to da treba da se podvrgne reviziji presuda protiv Milorada Dodika, zbog koje je on morao da ostupi sa funkcije predsednika RS, preneli su mediji.

Aleksandar Vulin je na listi sankcionisanih osoba SAD, a ranije je bio ministar odbrane, ministar policije i direktor BIA.

Vulinova stranka ima dva poslanika u Narodnoj skupštini, izabranih na listi SNS, čiji predlog je danas odbijen na sednici Skupštine Srbije.

Poslanici Pokreta socijalista Đorđe Komlenski i Bojan Torbica podneli su u proceduru predlog rezulocije da se u srpskom parlamentu osude svi oblici nasilja nad Srbima na KiM, a da se ova tačka stavi na dnevni red glasao je samo 21 poslanik, preneli su mediji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.