Foto: ŽM SSP Kragujevac
Osmi mart nije samo praznik, osmi mart je opomena. Opomena da žene i dalje rade više, a zarađuju manje. Opomena da nasilje nad ženama i dalje postoji. Opomena da institucije često zakasne kada bi morale prve da reaguju, navodi se u današnjem sapštenju saopštenju Ženske mreže Stranke slobode i pravde Kragujevac.
Po njihovim rečima to važi za Srbiju. To važi i za Kragujevac.
– Zato Osmi mart nije dan za protokol. To je dan za istinu i borbu. Borbu za ravnopravnost, sigurnost i dostojanstvo svake žene, poručuju iz Ženske meže Kragujevac, dodajući da će Stranka slobode i pravde će tu borbu nastaviti.
Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


