Recept za slani čizkejk (cheesecake)

Isidora i list Danas tradiciju čuvaju i svakog petka za vas jela ko kod bake kuvaju

Ostavite komentar


  1. Ja bih bez zelatina i ceri paradjza , preko sira stavila bih pohovane tikvice a odozgo bih premazala sa kiselom pavlakom i posula seckanom mirodjijom , ili druga varijnata , odozgo bih stavila pohovane pecene paprike a preko njih kiselu pavlaku u tankom sloju . U svakom slucaju sve je dobro jedino me ova slika podseca na nesto slatko a ne slano pa pocnu da se luce sokovi na slatko . Odmah idem na njen sajt , obozavam starinske recepte narocito one seoske . Od skora , bas da bi me podsetilo na to starinsko svako jutro na malo masti stavim isecene sveze paprike da zacrvce , odmah dobijete miris sela i starinske kuhinje a onda preko toga bacim dva jaja a preko svega parce hleba , dorucak je bolji od bilo koje kase . A onda za rucak , ja sam negde procitala da je organizmu potrebno dnveno 100 gr, masti , i vidim kada jedem bezmasno da mi organizam trazi masno , a kada pojedem tih 100 gr. mast bilo u kom obliku sve bude u redu , probala sam isto podseca na starinsko , stavite mast u serpu nemojte stedeti , staviti tri supene kasike masti , bolje u lonac omanji , neka se zagreje , kada s emast zagreje preko izrucite zaledjenu zutu boraniju promesati i preko toga stvaiti dve do tri kasike dvotruko koncentrovanog paradjz pirea , sacekati da vidite da li treba vode, ako treba sasvim malo ali sasvim malo je dodati , poklopiti i neka se krcka pola sata na najblazoj vatri, zapamtite sasvim malo vode , boranija ce pustiti malo svoje tecnosti . Probajte . Naravno da treba posoliti i nista drugo vise ne treba . Ako bi mogla neka nutriconistkinja da kaze o tih 100 gr, masti kao dnevnoj potrebi oraganizmu da li je to u redu , tu moze doci u obzir puter, mast, maslinovo ulje . Bojim se d anismo svi preterali u bezmasnoj ishrani . Ta mast neka se pojede za dorucak a posle neka sve bude bezmasno . Sigurna sam da je mast potrebna organizmu .
    Evo sada ima kukuruza secerca , on spada u masnije zitarice, kada se skuva a za to mu je potrebno svega pola sata to ce biti izvrsna hrana preko leta , treba birati kukuruz da kada mu pritisnete zrno izadje malo mleka iz njega , to je pravi, mada je svaki dobar , ne postoji los kukuruz ali ceserac je secerac , zato se tako i zove .

Ostavite komentar


Život

crna rupa, crne rupe

Naučnici otkrili tragove granice crne rupe

Naučnici tvrde da su prvi put otkrili tragove "horizonta", granice iza koje ništa ne može da pobegne iz crne rupe, navodi se u danas objavljenoj studiji, preneli su francuski mediji.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.