Pismo podrške Zdravku Čoliću

Ostavite komentar


  1. Često kad megazvezde dožive neku traumu, napišu neku pesmu o tome, pa svi mi patimo zajedno sa njima, a možda je sada idealna prilika da po prvi put nastane pesma o patnjama zaštićenog svedoka.

  2. Srbija je danas jedna bara u kojoj plivamo. Kada god neko stane u nju on je zamuti i mulj se digne na površinu. Srećom imamo da se uhvatimo za nekoga do koga mulj ne dopire. Uzmuljivaču objasniti da ako nastavi da mulja da ćemo se svi podaviti. Ako shvati pa prestane da mulja zajedno sačekamo da se mulj slegne (gde mu je i mesto) i nastavimo da plivamo. Zdravko je jedan od pojaseva za spašavanje!

  3. Nase svete krave su bolje od njihovih tekst, civilizovan svet nema svete krave…ni da ih zastupa ni da ih brani .. ovuda eto kao odgovor na besprizornu vlast infantilni jugosloveni nude tv lica kao civilizzacijsku vrednost…smesno

  4. „Nema ovde više nikakvih autoriteta, uvaženi Čolo, svi sadašnji autoriteti su neki propaliteti.“
    Ne potpisujem već preporučujem kao podsetnik u svrhu eliminacije bilo kakvog iščuđavanja.

  5. „Znam da vas politika ne zanima…“ – ne nikako ga ne zanima nego slucajno sjedi u prvom redu kod Vucica na proslavi SNSa. Ima dostojanstva bas.

  6. Tako je Dražo, potrebno je čoveku dati podršku, hoće li se još neki ljudi odvažiti da nešto pametno prokomentarišu, Noleta su oterali, a liči da imaju spisak za dalje.. Tako se gradi diktatura, smeta im svako ko ima veliki broj ljudi kao simpatizere, ima to svoje objašnjenje, a posebno što su se obrušili na kuturu svakog oblika, to im je strategija.. Evo nove mete su im Kusta, G Marković… Uglavnom meni je ovo alarm!

  7. Dražo, lep članak, i lepo što ste došli na ideju da o tome nešto napišete.
    Kod nas je sve greška. Mi smo greška. Ako nije tako, onda je mnogo gore.

  8. Reći ću ti Dražo, o čemu se ovde radi – ĆACI država – ĆACI nalogodavac – ĆACI bombaš, eto to ti je.
    Naime, nalogodavac je rekao bombašu: „Idi odmah i baci bombu onom šatro reditelju što nas stalno provocira!“
    Bombaš, krenuvši da bombu baci, uze da izgugla ko je taj „šatro“ reditelj koga treba da „odradi“.
    Čim je u pretrazi ukucao pojam „šatro reditelj“, Google mu izbaci ime Zdravko Šotra – šta da se radi, oće i Google da permutuje slova, jbg dešava se i najboljima.
    Ćaci bombaš, prvi put se susrevši sa tim imenom, jer kao i svaki Ćaci ne stoji najbolje sa filmskim stvaraocima i umetnošću generalno, a pod stresom zbog pritiska kratkim rokom da bombaški napad izvrši, skapira da se radi o nekom Šatro Zdravku. A koji drugi Zdravko može postojati, izuzev Zdravka Čolića, pomisli njegov mali, pod pritiskom hitnog izvršenja, ustreptali Ćaci mozgić.
    E sad, zašto ga je njegov šef nazvao rediteljem, to naš mali Ćaci bombaš već nije uspeo da razabere u svom, kao što rekosmo malom mozgiću.
    Naređenje – izvršenje (kao ker, što bi neki rekli), otvorio imenik, našao Čolinu adresu i posao obavljen!
    Bogu dragom hvala, nikoga ne beše kod kuće ….

  9. Na Informeru su se nešto uznemirili zbog ovog dogadjaja nebi me iznenadilo kada bi to bilo povezano sa snajperistom Sarajevo safarija.

  10. A gde je taj Cola kad tuku decu na ulici i prete silovanjem?
    Nigde
    E sad kao treba mu pruziti podrsku.
    Znaci tek kad zakuca zlo na necija vrata onda se oglasava i kaze da nije ovo normalno.
    Ma hajde.

  11. Dražo, legendo, ne odustaj. Nastavi tretman kose, ali ne sa šamponom od koprive, nego sa svežom koprivom. Uspeh zagarantovan.

  12. Bomba je pala izmedju dve kuće, jedna je čolina a drga jednog tipa koji je već imap problem sa nekima odozdo. Dakle, nemoj sa zalećemo. Čola nije Nole.

  13. Ovo nema veze sa Ćolićem, nema razloga. On je srbenda koji vata na jugonostalgiju. Ostavio je svoj Sarajevo u krvi, ne smeta mu SNS- diktatura niti staje ispred studenata. A ta bomba nije napravila nikakvu štetu, apsolutno( staklo i ogrebotina na fasadi).

  14. Ni jedan Dražin komentar ne propuštam jer posle svakog- lakše dišem. Čitavog dana. HVALA DRAŽO – na terapiji!

  15. @cvecka: bravo, Čola je umišljeni olinjali mangup: otpisan je pa fura cajka- metode opažnjavanja zbog bombe u njegovom komšiluku.

  16. “…moram priznati da je Srbija otišla u majčinu kada nekom može da padne na um da baci bombu na kuću Zdravka Čolića, makar i greškom…”
    Али морамо признати да такве екстравагантне радње махом практикују незадовољници који се упињу да и без избора дођу до власти!

  17. I Čola i Brega uẓ̌ivaju na Dedinju u tekovunama srpskog komunizma i fuĉja im se što se studenti prebijaju a najbolji profesori univerziteya ostaju bez posla.
    Kao da se to ne dofađa u srbiji rade svoj posao I kalupe hiljade i hiljade € na svoje račune jer toga nikad dosta…

  18. Bravo Dražo, nasmejete me do suza kao i uvek.

Ostavite komentar


Dijalog

Studentski pokret i važnost otpora narativu izuzetnosti 8

Studentski pokret i važnost otpora narativu izuzetnosti

Srbija se prema parametrima relevantnih međunarodnih organizacija poput OECD, UN, WHO, Svetske banke i drugih nalazi u donjem delu evropske skale gotovo svih ključnih socioekonomskih pokazatelja. U pitanju nisu izolovani indikatori, već konzistentan obrazac zaostajanja u oblasti zdravlja, obrazovanja, ekonomskog razvoja i institucionalne stabilnosti, koji zemlju pozicionira u donjoj trećini Evrope po većini komparativnih rangova.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.