Sport • danas 03:00
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Iskreno govoreci,ja u demokratiju ne verujem. To sam naucio kad su nas „demokrate“ bombardovale i podrzale i dovrsile genocid nad srpskim narodom. Najvise su me ubedile nase“demokrate“ opstom pljackom 2000 g. Jedini krivci sto je Vucic na vlasti. Narod se plasi takve demokratije. Secate se opomene o 24 privatizacije iz EU. A bilo ih je na hiljade.
Deda Mile nije zaslužio da ga unuk otrcava po novinama.
Retko glup tekst.
„Stvar se opire rezolutnom mišljenju i blaženi su internet-navijači podeljeni u tabore – ili drže stranu zlom režimu ili navijaju za bombe. Razočaraću ih jer ne umem bolje i poštenije nego da držim stranu običnom čoveku čije je uvek bilo da strada i da se nada i da ga zovu „kolateralnom štetom“.
Nećeš Nenade razočarati – optimistički se usuđujem napisati – većinu čovečanstva kakva zastupa jednako ispravan stav.
Nepoznanica, gotovo fenomen je kako ta većina koja se meri u milijardama duša do dana današnjeg nije iznašla mehanizme za preventivno „neutralisanje“ šake ludaka i monstruma kada sa sebe „zbace jagnjeću kožu“ i otkriju se u svom pravom obličju.
„Zavedeni“, izmanipulisani, mentalno „atrofirani“…gde je „kvaka 22“?
Gde je „dugme za alarm“ kada se prepoznaju sve nadolazeće opasnosti nepatvorenog zla a i dalje se rezonuje „neće valjda“?!
Retko racionalan lik za ovaj portal / novine.
Ne glibi previše u bajkama zapada, valjda jer živi tu? Slušao ga na novom standardu, jos bolje zvuči nego kad je napisano.
Tačno je to da običan čovek misli o normalnom životu i sreći svoje dece (ako ih ima). Ali je isto tačno da taj običan čovek mrzi komšijski decu ako galame, ako su druge vere, mrzi komšiluk jer parkiraju auto ispred njegovog poseda i td i td… A i taj običan čovek podržava takvu diktaturu najčešće iz inata drugima koji su protiv.
Neki koji sve znaju i sve smatraju, kažu da je nafta cilj. Norveška isto ima ogromne zalihe I nafte i gasa pa ih niko ne napada. A i njihov narod iako je običan ne glasa za diktaturu.
Biće da je neki drugi Djavo umešao prste.
bravo za tekst, bravo !!!
Bravo, Nemanja! Odličan tekst. Meni je najviše privukao pažnju deo o sankcijama/ embargu. Kao što smo mi iskusila, sankcije su pogadjale nas, obične gradjana, a elitama na vlasti su samo omogućile enormno bogaćenje. Zato imam rezerve u vezi sa sankcijama Rusiji, iako sam svim srcem za EU i smatram Putinov napad na Ukrajinu nedopustivim (čoveče, imaš onoliki Sibir i bogatstva, a tebi fali još teritorija, pri čemu ništa ne činiš da se ti drugi krajevi razvijaju – pouzdano znam, jer sam putovala i videla i Jekaterinburg, i Tomsk, Novosibirsk, sve do Bajkala…). U Rusiji jedino Moskva i St Petersburg blistaju, sve drugo je jad i beda… Ali, ne vidim kako sankcije mogu da pomognu da da se tu nešto popravi…
Milošević je vizionarski, odlučno i hrabro vodio i doveo Srbiju u propast. Mnogima u Srbiji to ni danas nije jasno. Mnogi i dalje žale za dobrim, starim vremenima pod Slobom Slobodom. Onda je došla vlast od koje sam očigledno previše očekivao. Avaj, i nova vlast, u kojoj je Čedi J. prvi stalni posao u životu bio potpredsednik vlade Srbije, pokazala se ništa manje alavom od prethodne na korupciju, pare i privilegije. Najzad, final cut, Srbiju zajahaše prefarbani radikali udruženi sa otpadom od „žutih“ i poslovično kooperativnim, kad je vlast u pitanju, „socijalistima“. P(r)ogurani su na vlast sa strane da reše „problem“ Kosova, i Uzgred uništiše institucije, moral, izvrnuše na glavu normalnost. Bezobalna pljačka državnih resursa već se podrazumeva.
Mi nismo, izgleda, u stanju da iznedrimo elitu koja je makar malo po meri malog, običnog čoveka o kome Nemanja piše.
@ Daca
Prethodna vlast i Tadić kao njen deo, imali su crvene linije kad je Kosovo u pitanju. (Nova, patriotska vlast, nema te bezvezne samozabrane) . Pošto nije uvažio ultimatum Merkelove o povlačenju srpskih institucija sa severa Kosova, Tadić je od Zapada „pušten niz vodu“ uz primedbu da u Srbiji ima spremnijih na saradnju. Iz EU je Tomi Diplomi stigla čestitka za pobedu nad Tadićem tri sata pre zatvaranja birališta. Jasno je, pretpostavljam, onima koji ne podržavaju sadašnji štetočinski režim.
Prevideli ste u komentaru tu sitnicu.
Kakav tekst !! Bravo !!Pametnom dovoljno!!
Kolateralna šteta u svim ratovima su obični ljudi i to traje hiljadama godina. Kolateralna šteta su i normalni ljudi koji trpe teror raznoraznih diktatora, autokrata… i njihovih sledbenika!
Hvala!
Као и обично одличан текст и све се слажем, али… Бомбардовање није зарад промене режима у Ирану, мада би се сви радовали, већ због њихове упорне тежње да направе А-бомбу, која би опет помогла мулама да владају дуговоечно и евентуално спрцају Израел, а што да не и неке Суните придом.
Дакле, шта с тим? Сви смо против рата, сви смо против страдања обичног народа, свима нам је мука кад чујемо речи „колатерална штета“, нико не воли силеџије и да јачи тлаче слабе, али муле ‘оће атомску бомбу. Ако сматрамо да не треба дозволити нуклеарно наоружање верским фундаменталистима онда шта радити? Замолити их и апеловати на њихов разум. Па они финансирају Хамас у Палестини, Хезболах у Сирији и Либану, Хуте у Јемену, своје милиције у Ираку, а народ им живи горе него икад и баш их брига, људи воде свети рат. Дај нека неко каже шта да се ради, а не само „ово није лепо“.
Odusevljen, niposto razocaran. Svaka politika koja ne stiti obicnog coveka je neljudska i sramna.
Pomenuta je Norveška, pa ako nekom nije jasno kako se pravi odličan ajvar on ode pa pita domaćicu koja ga sprema, znači idite u Norvešku pa pitajte kako je to dobro kod njih i kako izbegavaju zamke ludila politike.
Da li režim ubija devojčice koje ne nose maramu je upitno isto kao i nazivanje “zao režim”. Ovaj rat je počeo propagandom da bi se Iran ocrneo i više nije najjasnije ni šta je istina ni šta nije. Stradaju obični ljudi, ali povod za rat nije humanost druge strane niti pokušaj da zaštiti bilo koga, naprotiv.
Zao rezim , neupitno jeste – i nije potrebno dodatno „ocrnjivanje Irana“.
Sprovodi i podrzava radikalni islam, finansira i oruzjem snabdeva svaki oblik verskog terorizma.
Diktaturom uzasne i razuma lisene religiozne dogme, decenijama unistavaju i muce sopstveni narod – pogotovo, zene, na svaki (ne)zamisliv nacin.
Kako biste Vi resili ovaj uzas (ne samo u Iranu) – tako i udobno daleko – geografski i sramno, emocionalno daleko…???
Ta „kolateralna žrtva“ je najveći krivac za sve!
Lako se daju nagovoriti na sve i svašta.
S čim ili kim bi Iran ratovao da nema spremnih na rat. S kim bi Srbija da se Srbi u Hrvatskoj nisu naoružali i balvane postavili? Nije Milošević došao u Hrvatsku. Srbi u Hrvatskoj su se dali nagovoriti i onda 5 godina gradili svoj uspjeh na tuđij nesreći. Svi su znali da su protjerali ili pobili sve Hrvate i svi su gledali sreću svoje djece, na nesreći tuđe.
Nema kolateralnih žrtava.