Društvo • 12.04.2009. 19:02
Više hiljada demonstranata zaposelo ulice Bangkoka
Više hiljada gnevnih i demonstranata zaposelo je juče u večernjim satima ulice Bangkoka, napadajući zgrade vlade i vojna vozila, u znak protivljenja odluci tajlandskog premijera Abhisita Vedžadžive o proglašenju vanrednog stanja u prestonici države. Tajlandske vlasti proglasile su vanredno stanje u Bangkoku i okolini tog grada zbog, kako je saopšteno na državnoj televiziji, „pogoršanja situacije“ i grupa koje „podstiču na nerede“, budući da je više od 1.000 demonstranata u subotu uspelo da prekine samit Organizacije zemalja jugoistočne Azije (ASEAN) u letovalištu Pataji, zahtevajući odlazak premijera Abhisita Vedžadžive. Ta odluka saopštena je uoči konferencije za novinare više tajlandskih ministara uključujući i ministre odbrane i unutrašnjih poslova.


