Atletičarima "Užica" tri medalje u Opovu 1Foto: AK "Užice"

Na atletskoj trci u Opovu, takmičari Atletskog kluba „Užice“ osvojili su tri medalje, dve zlatne i jednu srebrnu.

Lazar Cukavac osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju u trci mlađih pionira na 500 metara.

U trci atletskih škola na 400 metara, zlato je izborio i Mihajlo Jakšić a u istoj kategoriji, srebro je pripalo Vukašinu Arsenijeviću.

Tijana Cukavac osvojila je četvrto mesto u tri atletskih škola na 300 metara.

Trener Željko Čeliković istakao je posle trke da je mnogo zadovoljan nastupom svojih takmičara.

„Veoma kvalitetnu trku istrčao je Lazar Cukavac koji se atletikom bavi nepuna tri meseca. Pokazao je da je veliki talenat. Mihailo i Vukašin su konkurenciju odmah na početku trke ostavili iza sebe i u finišu odlučili ko će biti prvi“, rekao je Čeliković.

On je dodao da mu je žao što je Tijana Cukavac, koja uporno i marljivo trenira osvojila samo četvrto mesto.

„Zbog lošeg starta nije mogla da se umeša u borbu za medalje“, objasnio je Čeliković.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.