Bajern ubedljivo pobedio Benfiku, Sane dvostruki strelac 1Foto: Beta/AP/Armando Franca

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras u gostima Benfiku sa 4:0, u trećem kolu Grupe E Lige šampiona.

Vodjstvo Bajernu doneo je Liroj Sane golom u 70. minutu. On je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i pogodio desni ugao gola Benfike.

U završnici meča Bajern je za pet minuta postigao tri gola i naneo ubedljiv poraz portugalskom timu. Strelci su bili Everton autogol u 80, Robert Levandovski u 82. i Liroj Sane u 85. minutu.

Ranije danas u istoj grupi, Barselona je kao domaćin pobedila Dinamo Kijev sa 1:0.

Bajern je prvi sa devet, Benfika druga sa četiri, Barselona treća tri, dok je Dinamo poslednji sa jednim bodom.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Benfiku, dok će Dinamo Kijev ugostiti Barselonu.